Fiat to marka, która kojarzy się przede wszystkim z funkcjonalnymi i trwałymi samochodami. Jak jednak można się domyślać, polski Fiat znacznie wyróżnia się od innych słynnych marek, dzięki czemu może pochwalić się wieloma rekordowymi osiągnięciami. Jako najbardziej doświadczony producent samochodów w Polsce, Fiat jest prawdopodobnie jedną z najsilniejszych marek na rynku motoryzacyjnym.

Jeśli chodzi o aspekty produkcji Fiata, polski oddział firmy statystycznie wyprzedził inne marki motoryzacyjne. W 2018 roku udało się firmie sprzedać ponad 400 tys. samochodów osobowych na naszym rynku, co oznacza, że ​​ma trzykrotnie większy udział w naszym rynku samochodów niż zachodni producenci. Firma była tak popularna, że ​​była w stanie wyrównać skumulowaną 1-lecie produkcji swojego modelu 500X .

Polski Fiat to jeden z najbardziej znanych samochodów w Europie, a nawet na świecie. Ten niezawodny, funkcjonalny i rozsądnie ceniony samochód ma bardzo udane osiągi. Został skomponowany przez faceta o imieniu Tadeusza Jankowskiego, który wymyślił ten samochód jako odpowiedź na wyzwanie: dać ludziom tanie, bezpieczne i bezpieczne auto do eksploatacji.

Przez dekady Polski Fiat był krokiem naprzód. Od pierwszych modeli w latach dwudziestych, aż po obecne auto technologicznie nowoczesne, zmiany były stałe. Dzięki temu Polski Fiat zrobił tyle postępów technologicznych jak żaden inny samochód na świecie. Ten szybko rosnący i intensywnie rozwijający się samochód wciąż pojawia się na ulicach i odnotowuje rekordy sprzedaży.

Polski Fiat ma również najbardziej imponujące rekordy sprzedażowe. Najlepiej sprzedającym się modelem jest Fiat 126p, który sprzedano blisko 6 milionów sztuk! Był on tak popularny, że do dnia dzisiejszego można go spotkać na ulicach, choć jest już kilka generacji starszy. Jego mocny 97-konny silnik sprawił również, że Fiat 126p został nazwany najlepszy Polish Muscle Car na rok 2019, pokonując inne tego typu modele.

Polskim Fiatem docieramy też do bardziej luksusowej przeszłości. Unikalny kultowy model Limo był produkowany w latach ’90-tych dla prezesa państwowego przedsiębiorstwa sali tanecznej Jolly Club. To eleganckie auto było ozdobione zielonymi elementami i posiadało specjalne reflektory LED i 16-calowe koła aluminiowe oraz chromowaną achromatykę! Limonka Jolly Club to limitowana edycja Fiata 126P i stała się ważną częścią polskich tradycji motoryzacji.

Nastanie bardziej nowoczesnych aut – Polo Classic oraz Cinquecento okazały się równie popularne i szeroko stosowane w naszych codziennych podróżach samochodowych. Model Cinquecento docenił swoje funkcje ochronne: malutkie auto miało bardzo dobry Stosunek ceny do jakości , a innowacyjna sylwetka sprawiła, że stało się ulubionym w mniejszych miastach polskich sznurach rodzin i czteroosobowych rodzin motoryzacji .

Ponad 115 lat wytwarzania i sprzedaży samochodów to rekord jakich mało. Fiat jest jedną z najbardziej znanych marek pojazdów na świecie, a szeroka gama produktów, którą niedawno wprowadzono na Polskim rynku obiecuje tylko same najlepsze wyniki. Co więcej, dynamiczne badania i opracowywanie modeli pomaga precyzyjnie dopasować zróżnicowaną gamę produktów do potrzeb klienta – samochody od Fiata dostarczają rekordowej wydajności.

Pierwsza fabryka Fiata powstała w 1899 roku w Turynie w Włoszech, ale proces produkcji Fiata dotarł do naszego kraju ledwie 20 lat temu w postaci centrum produkcyjnego pod Poznaniem. Dziś Fiat jest obecny na polskim rynku odnawiając swoje gobeliny jako marka o zarówno pozytywnym, jak i negatywnym legacy.

Osiągnięcia Fiata są szeroko uznane przez fanów motoryzacji z całego świata. Fiat 500 z przystawką Twin Air posiada moc 87 KM i 153 Nm momentu obrotowego co oznacza, że jeździ nawet o 30 km/h szybciej niż tradycyjne silniki benzynowe tego typu. Fiat Punto EVO i Linea, to dwie pozycje premium Fiata, które oferują twarde i stabilne wrażenia jazdy oraz luksusowy design wewnętrzny pomagający cieszyć się podróżami dalej niż to kiedykolwiek możliwe!

admin

Recommended Posts

Rekordy Polskiego Fiata

admin
 

Fiat to marka, która kojarzy się przede wszystkim z funkcjonalnymi i trwałymi samochodami. Jak jednak można się domyślać, polski Fiat znacznie wyróżnia się od innych słynnych marek, dzięki czemu może pochwalić się wieloma rekordowymi osiągnięciami. Jako najbardziej doświadczony producent samochodów w Polsce, […]

Rekordowy Fiat 125p

admin
 

W dniu 16 października niepozorny Fiat 125p znajdujący się w Muzeum Motoryzacji w krakowskim kinie pod Baranami osiągnął prawdziwy rekord – jest to najstarszy Fiat 125p w Polsce. Ta szczególna historia samochodu, żywa już od 1973 roku, wishsza mieć swuj debiut w […]